Logo
Wydrukuj tę stronę
Sytuacje kryzysowe

Sytuacje kryzysowe

Lepiej nimi zarządzać niż je mieć. Każda działalność ma takie obszary w których narażona jest na sytuacje kryzysowe. Specyfiką tych zdarzeń jest nieprzewidywalność.

Każda organizacja może znaleźć się w sytuacji kryzysowej. Nawet jeśli wszystko jest realizowane z należytą starannością, nie da się wyeliminować sytuacji nieprzewidzianych. Mogą one mieć charakter zewnętrzny, np. atak na firmę w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, zupełnie niezależny od intencji i działalności organizacji lub wewnętrzny, błędna lub podatna na niezrozumienie reakcja firmy, niewłaściwe zachowanie pracowników itp. Świadomość, że nie ma możliwości przewidzenia wszystkich sytuacji i - co jest tego konsekwencją - nie można im zapobiec, sprawia, że należy być przygotowanym na możliwość ich pojawienia się. Trzeba zidentyfikować obszary szczególnie narażone na powstawanie sytuacji kryzysowych, mieć scenariusze na różne okoliczności oraz zespół który potrafi sprawnie i prawidłowo reagować. Nie można przewidzieć wszystkiego, ale można przygotować firmę i ludzi do sprawnego zarządzania kryzysem wewnątrz i na zewnątrz firmy.

Impresja Studio Promocji zajmuje się zarówno opracowaniem procedur postępowania na okoliczność sytuacji kryzysowej jak i podejmuje się zarządzania nimi, nawet w sytuacji, kiedy nie doszło do stworzenia zasad postępowania na okoliczność takich zdarzeń.

Ostatnio zmienianywtorek, 07 czerwiec 2016 12:33
Joomla SEO by AceSEF
Wszelkie prawa zastrzeżone © Impresja PR. All rights reserved.